1 Sep 2012

Prasa / Press


Magazyny są nieodłączną chyba częścią naszego życia, środkami masowego przekazu, które nie powodują u nas wyrzutów sumienia, czy poczucia straconego czasu jak to czasem (często!) z internetem czy telewizją bywa. Do niedawna ograniczałam się do typowo kobiecych pism, takich jak ELLE (które zanim pojawił się InStyle było moim niezaprzeczalnym nr.1), Glamour , JOY (póki nie odkryłam jak bardzo nieambitne owe pisemko jest w rzeczywistości) czy już bardziej w samej tematyce mody FASHION mag. Ciągnęło się to tak bodajże od 5. klasy szkoły podstawowej, kiedy moje rówieśniczki skakały na widok nowego numeru BRAVO czy innej Filipinki. Jednak z czasem, dojrzewając zapragnęłam czegoś innego. Moda, uroda, zdrowie, teraz taki same informacje możemy znaleźć prawie wszędzie a sesje zdjęciowe do tych magazynów jeszcze do niedawna promowały jedynie zagraniczne marki ekskluzywne. Z czasem odkryłam Empik (dzięki Ci Boże!) i powoli, powoli zaczęłam się przestawiać. Jako że bardziej niż psychologiczne aspekty życia interesuje mnie sztuka, design oraz moda i lifestyle , chciałabym polecić Wam, a raczej przedstawić moje ulubione pisma z tej kategorii.
Magazines are probably a part of everybody's life, mass media which do not cause compunction like 'Oh God, look how much time I wasted surfing the net again...'. I started buying them long time ago, but only a few years from now I had understood that there's a huge need for something more than only women press . I needed art, music, culture and society articles. Thus I started to look through all of them in Empik press salons (again God, thanks for them!) and discovered a few new, ambitious titles I loved.
_____________________
1.LABEL
Jeśli ktoś mnie na facebooku obserwuje wie, że chwaliłam już ten magazyn, ba, byłam pod wielkim wrażeniem - sesje zdjęciowe wykorzystujące polskie młode gwiazdy modelingu, obiecujących stylistów i wreszcie - zawierające ubrania wyłącznie od młodych polskich projektantów. To właśnie nazywa się rozwojem polskiego modowego biznesu - musimy promować się nawzajem, aby osiągnąć sukces. Poza tym świetne artykuły o historii polskiego dizajnu, sztuka, architektura. Jest co poczytać, z niecierpliwością czekam na następny numer.

2. SLOW
To właśnie z nim spędzam dzisiejszy poranek. Kupiłam już 3. z rzędu numer i za każdym razem jestem tak samo pochłonięta artykułami, które ukazują się w piśmie. Traktuje ono o tzw. 'slow life' , czyli nazywając rzeczy o imieniu powolnym stylu życia. Tradycyjna kuchnia, ciekawe zjawiska społeczne, jak również rodzima moda i dizajn, a wszystko w naturalnej, organicznej oprawie. Szczerze polecam, warto poczytać i zastanowić się nad... no właśnie nad tym gdzie do cholery tak nam się spieszy?

3. TAKE ME
Pismo traktujące o modzie, dizajnie, aktualnych trendach ( i tu już nie tylko polskich ale też tych światowych) oraz ciekawych osobistościach. Sztuka, fotografia i społeczeństwo w dwóch wersjach językowych a do tego świetne! sesje , niecodzienne zdjęcia i kontrowersyjne tematy.

_____________
1. LABEL
If somebody follows me on Facebook, I was writing about it many times. Photo sessions with upcoming polish model stars, great stylist and, finally - young polish designers' collections. That's what I call the improvement of polish fashion business.  We need to promote each other  in order to make a success. Apart from this we can find there great articles about polish design, art, its history as well as architecture.

2. SLOW
That's the mag I am spending today's morning with. Though it's new, I have read all 3 issues and I can not wait until the new one is up. Everytime it takes entire me to read the articles, they are very interesting and what is the most important - true. Reading about how to slow our toxicated and technically injected life really makes me stop for a while. Organic cuisine, slow food, slow lifestyle , ecology, fashion , culture as well as social phenoenons all in one place.

3.TAKE ME
A little bit of fashion, actual trends and design generally, more worldqide than previous ones. Art, photography as well as society - interesting interviews and people from industry whose existence you had no idea of.


14 comments:

 1. Ja jeszcze bardzo lubię K MAG i FASHION magazine;)

  Pozdrawiam,
  Ania

  ReplyDelete
  Replies
  1. To już napisałam wyżej, Fashion jest wśród tych stałych pozycji 'od daiwen dawna' tu daję tylko 'nowe odkrycia' :D

   Delete
 2. slow, przyłapałam w empiku, jakiś czas temu i płacze, że nie mam 1 numeru, mam nadzieje, że jak trafię do empiku to będzie na mnie czekał 3 :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. u mnie jeszcze długo długo po ukazaniu się 2. był pierwszy, poszukaj, popytaj!

   Delete
 3. No, no, nigdy nie słyszałam o magazynie Label, ale opis niesamowicie mnie zaciekawił, chyba pora na przejście się do empiku ;D

  ReplyDelete
 4. niedawno kupiłam 3 numer "(Slow)" - świetny magazyn, teraz poluję na archiwalne numery. Take Me genialne, czytam od dłuższego czasu, a koło Label ciągle chodzę i za każdym razem zapominam kupić :)

  ale u mnie jednak wiedzie KMag; do tego Viva!Moda, Fashion Magazine, czasami Exklusiv. ostatnio kupiłam kwartalnik F5 i też jestem zachwycona. brakuje mi strasznie Machiny, odkąd przestali wydawać papierową wersję nie moge się jakoś przekonać do elektronicznej...

  większość z tego, co czytam, to jednak i tak zagraniczna prasa.
  Elle, Glamour, InStyle itd nawet nie ruszam - nigdy jeszcze nie widziałam tam naprawdę ciekawego tekstu, sesje też nie są powalające...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Viva!Moda i Fashionag to również moje stałe pozycje, KMaga zawsze zapominam, odkładam na potem. F5 i Eksklusiv też zamierzam kupić ostatno po raz 1. pojaiwły sie u mnie. A jeśli chodzi o zagraniczną polecam LOVE i ID, bardzo lubię:)

   Delete
 5. wcześniej tez czytałam Elle, Glamour i takie tam, ale teraz przerzuciłam się dla odmiany na książki ;D a no i ogólnie jak tylko zajrzę do empiku to od razu poszukam tych tytułów muszę sprawdzić co to a nuż faktycznie mnie zaciekawi.

  www.no-more-surprises.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. I agree with you.We need fashion , literature, cinema, nature... everything that make our heart and mind full of live.
  Kisses from Spain.

  http://myfashionbreak.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 7. ostatnio polubilam K mag

  www.skinny-bottomed-girl.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. ja ostatnio ograniczam się do SLOW i czasami K MAGA, Label jeszcze nie przeglądałam, ale czas najwyższy :)

  ReplyDelete
 9. widzę, że kilka dziewczyn rozgląda się za archiwalnymi numerami (SLOW) - polecam skontaktować się z nimi mailowo (prenumerata@beslow.com.pl ), ja kupowałam pierwszy numer właśnie w taki sposób. jeśli zostały im jakieś egzemplarze to na pewno będzie można je kupić. swoją drogą ja też uwielbiam tą gazetę i ciągle ją wszystkim polecam, lubię też Viva!Moda i przyznam, że to Label mnie zainteresowało, chyba zapoznam się z nim bliżej :-)

  ReplyDelete